SIĘGNIJ GWIAZD Z PIŁKĄ RĘCZNĄ

Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie – Majoracie uczestniczył w dniu 16.09.2023r. w Biłgoraju w Międzywojewódzkim Turnieju Piłki Ręcznej  w kategorii młodziczka  ( 2010 i młodsze ). Organizatorem turnieju był Akademicki Związek Sportowy. Turniej finansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Nasze zawodniczki zagrały bardzo ambitnie i osiągnęły  rewelacyjny wynik. Na pięć rozegranych spotkań wygrały cztery. Pokonały MKS Lublin  ( 10 : 4 ), UKS „Bursa” Puławy ( 10 : 5 ), MKS Biłgoraj ( 11 : 5 ), zremisowały w czasie podstawowym z MKS „Grochovią” Warszawa  ( 7 : 7 )  następnie  po serii  rzutów  karnych odniosły zwycięstwo w meczu z Warszawą. Uległy jedynie drużynie KMKS Kraśnik.  Ostatecznie zawodniczki  „Sprintu” zajęły drugie miejsce  w Turnieju. Srebrna drużyna  „Sprintu” wystąpiła w składzie:  Pola Bielecka, Aleksandra Rola, Julia Gajda, Emilia Piekarska, Lena Klębowska, Gabriela Tomaszewska, Lena Chojnacka, Maja Jurkowska, Jagoda Próchniewicz, Katarzyna Roguska,  Barbara Lipińska, trener: Wiesław Zienkiewicz.  Zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale, koszulki okolicznościowe oraz puchar za osiągnięte miejsce.  Wielkie brawa i gratulacje dla naszych zawodniczek !!!