LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

ROK SZKOLNY 2023/2024

wRZESIEŃPAŹDZIERNIK
LUTYKWIECIEŃ

 

 

ROK SZKOLNY 2022/2023

wRZESIEŃPAŹDZIERNIK
LISTOPADGrudzień 
STYCZEŃLUTY
MARZECKWIECIEŃ
MajCZERWIEC

Podstawową umiejętnością decydującą o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym jest kreatywne myślenie. Rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Nasza szkoła w 2021 roku w ramach programu Laboratoria Przyszłości zakupiła pomoce naukowe, które uatrakcyjniają proces zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności uczniów. Zakup ten pozwala na kształtowanie i rozwijanie umiejętności manualnych, technicznych, umiejętności samodzielnego, kreatywnego myślenia, pracy zespołowej, dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pomoce te wykorzystywane są na różnych lekcjach.

W ramach 84 tys. zł wzbogaciliśmy nasze pracownie o: Drukarkę 3D wraz z filamentami, Zestawy Edukacyjne Labdron z akcesoriami, Zestaw Edukacyjny Forbot, oświetlenie do realizacji nagrań wraz z akcesoriami takimi jak statyw i żuraw, aparat fotograficzny do videoblogów, kamera cyfrowa, zestawy plansz dydaktycznych, gimbal, mikrofon kierunkowy, mikroporty bezprzewodowe, pakiet Lofi Codebox, mobilny zestaw nagłośnieniowy, pakiety Korbo Inżynier Blocks wraz z materiałami edukacyjnymi, zegary demonstracyjne, butelki do mierzenia objętości, termometry demonstracyjne, białe tablice szkolne. Zrealizowano też projekt nowoczesnej pracowni technicznej, wyposażonej w nowe meble (tablica, stoły warsztatowe uczniowskie, stół warsztatowy z szafką, biurko, taborety obrotowe dla uczniów oraz krzesło dla nauczyciela, szafa warsztatowa), skrzynki narzędziowe, stację lutowniczą z gorącym powietrzem, pistolet do kleju wraz z akcesoriami, taker.

no images were found