TURNIEJ MINI PIŁKI RĘCZNEJ  DZIECI 23 – 24.09.2023 r.

Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie –Majoracie organizował w dniach 23-24.09.2023r. na obiektach i we współpracy z Zespołem Szkół w Ulanie-Majoracie Turniej Mini Piłki Ręcznej Dzieci. Honorowy  patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Ulan-Majorat Jarosław Koczkodaj. Turniej skierowany był do dziewcząt i chłopców klas V –tych. W pierwszym dniu turnieju rywalizowali chłopcy a w drugim dziewczęta. W turnieju  występowały drużyny z dwóch województw: lubelskiego i mazowieckiego. Gminę Ulan-Majorat reprezentował UKS „Sprint” w Ulanie-Majoracie, ponadto  z powiatu radzyńskiego wystąpiła jeszcze drużyna SP w Żabikowie. Nasze zawodniczki i zawodnicy dzielnie rywalizowali z większymi  i bardziej doświadczonymi  ośrodkami piłki ręcznej . W bezpośredniej rywalizacji mieli możliwość porównania swoich umiejętności technicznych i taktycznych na boisku z MKS Lublin, KMKS Kraśnik, UKS „Jedynka” Łuków, MKS „Pogoń” Siedlce, UKS „Olimpia”  Biała Podlaska i SP Żabików.  W turnieju uczestniczyło 12 drużyn 73 / dz. / + 60 / chł. / = 133 osób.

Wyłoniono najlepszych zawodników/ zawodniczki z poszczególnych drużyn.  W kategorii dziewcząt tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przyznano Dominice Czarneckiej z UKS „Sprint” Ulan-Majorat, najlepszą bramkarką została Aleksandra Wrzosek z MKS „Pogoń „ Siedlce, królową strzelców zastała Tosia Wysokińska z UKS „Sprint” Ulan-Majorat

W kategorii chłopców tytuł najlepszego zawodnika  turnieju przyznano Michałowi Poterze  z MKS „Pogoń”  Siedlce, najlepszym bramkarzem został  Dominik Tchórzewski  z UKS „Sprint„ Ulan-Majorat , królem strzelców został  Staś  Kandora  z UKS „Olimpia” Biała Podlaska.

W dwudniowym turnieju  rozegrano 30 spotkań, każda z drużyn rozegrała po 5 meczy, rzucono wspólnie  645 bramek a łączny czas gry to 15 godzin.

Najlepszymi drużynami w kategorii dziewcząt i chłopców zostały drużyny MKS „Pogoń” Siedlce. Drużyna UKS „Sprint” w kategorii dziewcząt zajęła II miejsce, natomiast w kategorii chłopców  III miejsce.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, pamiątkowe medale,  koszulki okolicznościowe oraz ciepły posiłek.