OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIECI MŁODZICZEK

Uczniowski Klub Sportowy „Sprint” w Ulanie – Majoracie  uczestniczył w dniach 11-12.11.2023r. w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej  Dzieci i Młodziczek w Łukowie. Organizatorem turnieju było  Stowarzyszenie Piłki  Ręcznej  „Łukovia”  Łuków. Turniej finansowany był ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.  Nasze zawodniczki  w  kategorii młodziczka zajęły czwarte miejsce, natomiast  w kategorii dzieci / klasa VI / osiągnęły rewelacyjny wynik  zajmując  II miejsce. Dziewczęta zagrały bardzo ambitnie . Na cztery  rozegrane  mecze wygrały trzy ulegając jedynie  w finale drużynie UKS „Jedynka” Łuków.  W turnieju wystąpiły drużyny z dwóch województw: mazowieckiego / MKS „Pogoń” Siedlce /  i lubelskiego / MKS Lublin, UKS  „Bursa” Puławy, UKS „Olimpia” Biała Podlaska, SPR  „Łukovia” Łuków oraz UKS „Jedynka” Łuków /  . Srebrna drużyna  „Sprintu” wystąpiła w składzie:   Gabriela Tomaszewska, Lena Chojnacka, Maja Jurkowska, Jagoda Próchniewicz, Katarzyna Roguska,  Barbara Lipińska, Zuzanna  Rozwadowska.  Zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale, koszulki okolicznościowe oraz puchar za osiągnięte miejsce.  Najlepszą zawodniczką turnieju została Gabriela Tomaszewska, natomiast najlepszą  rzucającą, z dorobkiem 15 bramek została również  zawodniczka UKS „Sprint” Ulan-Majorat  Katarzyna Roguska.

Wielkie brawa i gratulacje dla naszych zawodniczek !!!