BSP – CO TO TAKIEGO?

BSP to skrót od Bezzałogowego Statku Powietrznego, który oznacza każdy statek powietrzny wykonujący operację lub przeznaczony jest do wykonywania operacji samodzielnie lub będąc pilotowanym zdalnie bez pilota na pokładzie. Pilot bezzałogowego statku powietrznego w rozumieniu art. 3 pkt 31 rozporządzenia nr 2018/1139/UE; oznacza osobę fizyczną odpowiedzialną za bezpieczne wykonanie lotu przez bezzałogowy statek powietrzny poprzez ręczne sterowanie lotem albo – w przypadku gdy bezzałogowy statek powietrzny lata automatycznie – poprzez monitorowanie jego kursu i utrzymywanie zdolności do interwencji i zmiany kursu w każdej chwili.

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w ramach programu Laboratoria Przyszłości i zakupionemu sprzętowi (Zestawy edukacyjne Labdron – Dron DJI TELLO EDU z akcesoriami) nasi uczniowie mają szanse „prowadzić” taki statek powietrzny, tak aby bezpiecznie wykonywał misje zaplanowane wcześniej i poczuć się jak prawdziwi Piloci prawdziwego statku oraz prawdziwi programiści, którzy w aplikacji do tego przeznaczonej zaprojektowali jego trasę.

#LaboratoriaPrzyszłości  

#LaboratoriaPrzyszlosci 

@LaboratoriaPrzyszlosci